Vestel’den Dev İddia! Tüm Hesapları Değiştirecek Adım. Şirketin En Yetkili İsmi Açıkladı

Vestel Ceo’su Ergün Güler, şirketin mobilite ve enerji depolama alanlarındaki hedeflerini paylaştı.

Vestel Mobilite birimi, mobilite ve enerji depolama sistemleri alanında faaliyet gösteriyor ve üç yıl içinde en az bir milyar dolar büyüklüğünde bir şirket olmayı hedefliyor.

Ergün Güler, bugün düzenlenen basın toplantısında şirketin faaliyet alanlarını elektrikli araç elektroniği, şarj istasyonları ve kurumsal elektrik depolama sistemleri olarak belirlediklerini ifade etti.

PARADİGMA DEĞİŞİKLİĞİ VE ÜSSEL BÜYÜME HEDEFLERİ

Güler, mobilite sektöründe yaşanan paradigma değişikliğine atıfta bulunarak, “Bu değişiklikte yeni oyuncu olabilmeyi amaçlıyoruz. Burada üssel bir büyüme hedefliyoruz, ciro ve değer anlamında” dedi.

MİLYAR DOLARLIK ŞİRKET HEDEFİ

Şirketin milyar dolar ciro veya piyasa değerinde olmasını hedeflediğini belirten Güler, “Milyar dolar derken bir milyar dolar değil, birkaç milyar dolarlık şirket yaratmaktan bahsediyoruz… Bu milyar dolarlık şirketi ne zaman yapacağız? Üç yıl içinde yapacağız, bu konuda iddialıyız” açıklamasını yaptı.

DİKEYDE VAR OLMAK VE DESAY İLE İŞ ORTAĞLIĞI

Şirketin kurumsal ve şebeke tipi elektrik depolama sistemleri konusunda batarya üretimine geçip geçmek istemediği sorusuna cevap veren Güler, “dikeyde var olmak” istediklerini belirtti. Ayrıca, iki hafta önce Çinli Desay ile imzaladıkları niyet mektubuna atıfta bulunarak, “Bu konuda da Desay ile iş ortaklığı ve iş imkanları anlaşması imzaladık iki hafta evvel. Burada LFP cinsi batarya konusunda Desay ile nasıl üretim yapabiliriz sorusu var” dedi.

Vestel Mobilite, hedeflerini belirlediği sektörlerde büyümek için kararlı adımlar atmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir