Kaş Adliyesi’nde “makam tuvaleti” kavgası: Başsavcı, avukatı polislerin zoruyla tuvaletten çıkardı

Kaş Adliyesi’nde Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile avukat Hakan Tüzen arasında, ‘tuvalet’ tartışması yaşandı. Avukat Tüzen’e Feyzoğlu “Burası personel tuvaleti” diyerek tuvaleti kullanmamasını istedi. Bu durum, Tüzen ile Feyzoğlu arasında tartışmaya neden oldu. Başsavcının koruma polisi Tüzen’i tuvaletten çıkardı. Olayla ilgili tutanak tutuldu. Antalya Barosu avukatlarından Polat Balkan, olay tutanağını paylaşarak “Adalet Bakanına açık çağrımdır: Bu tutanağı okuyunuz ve Antalya Kaş Cumhuriyet Başsavcısına altın klozetli bir tuvalet tahsis ediniz!” diye yazdı.

Olay bugün saat 16.50 sıralarında Kaş Adliyesi’nde yaşandı. Antalya’nın Kaş ilçesinde avukatlık yapan Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı. Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Feyzoğlu da tuvalete giriyordu.

Avukat Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken Başsavcı, “Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var” diyerek tuvaletten çıkmasını istedi. Tüzen ise “Ben de avukatım. Kaş avukatıyım” dedi. Başsavcı, “Burası personel tuvaleti. Kullanamazsın” dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

“Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum”

Hakan Tüzen, tuvaleti kullandıklarını söylese de ‘kriz’ çözülemedi. “Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum” diyen Feyzoğlu’na, Tüzen, “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var” karşılığını verdi.

Avukat Hakan Tüzen, yaşananlara ilişkin olayın tanıklarının imzasıyla tutanak tuttu.

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra “Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya, burayı kullanamazsın” dedi. Tüzen ise “Ne yapmak istiyorsan yap” şeklinde karşılık verdi.

Avukatın tuvaletten zorla çıkarılmasını istedi

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu adliye polisi G.Ç. ile koruma polisi olan S’yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, avukat Tüzen’i tuvaletten çıkarması talimatı verdi. Tüzen, bu talimata karşılık tuvaletten çıkmayacağını söylese de, polisler, kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

Polislerden G.Ç. tuvaletin kapısında beklerken, Başsavcı’nın koruma polisi S., Tüzen’in yanına gelerek Tüzen’i zorla tuvaletten çıkardı.

Tutanakta yer alan bilgiye göre olay sonrasında Baro odasına geçen Tüzen’in sicilini almak üzere idari işler sorumlusu görevlendirildi. 

Antalya Barosu avukatlarından Polat Balkan, tutanağı sosyal medya platformu X üzerinden paylaştı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir